Pozor na podvrhy

Pozor na povrhy

Vážení zákazníci, offroad priatelia, kolegovia !


V poslednom čase sa na slovensku (aj v okolitých krajinách) vysytuje stále viac a viac napodobenín a kópií značkových výrobkov. Samozrejme väčšina tohto sortimentu pochádza z číny a nakoľko sa stretávame stále viac a viac s problémami a informačným šumom okolo danej problematiky aj v oblasti nášho offroad sortimentu, pokladáme si za povinnosť zverejniť oficiálne vyhlásenie firmy ALLMETAL k danej problematike.

Za posledné 3 mesiace sme riešili mnohokrát otázky zákazníkov, či produkty, ktoré našli na rôznych inzertných portáloch, súkromných inzerciách a rôznych fórach, patria pod našu značku, kedže niektoré vyzerajú podobne, dokonca niektorí predajcovia si dovolia prezentovať ich ako zhodné s našimi produktami, alebo priamo produkty našich značiek. K tomuto je naše oficiálne stanovisko jednoznačné : žiadny z produktov, ktoré na inzertných portáloch ponúkajú predajcovia a majú inú emailovú adresu ako „@allmetal.sk“ nepatrí pod našu značku, v žiadnom prípade sa s týmito produktami nestotožňujeme a vyhlasujeme, že nejde o nami preverené produkty.
 
Ďalej vyhlasujeme, že na takéto „napodobeniny“ nie je možné uplatniť si u nás ani záručný ani pozáručný servis ! Mali sme totiž niekoľko prípadov, kedy sa na nás obrátili zákazníci, že si kúpili takýto produkt od rôznych subjektov (obvykle súkromná osoba) a predávajúci im tvrdil, že v prípade problému nie je problém reklamovať daný tovar priamo u nás, nakoľko je naša pobočka.
 
Pre objasnenie situácie : 95% alternatívneho sortimentu z čínskej (taiwanskej) producie, ktorý ponúkame je buď priamo vyrobený v číne pre našu značku, alebo je dôsledne vyskúšaný našou (resp. dodavateľskou) firmou pred samotným uvedením na trh. Väčšina takýchto produktov je v predaji a v našom sortimente viac ako 5 rokov, v prípade, že máme negatívnu skúsenosť s viacerými kusmi počas „ostrého predaja“ obvykle takýto sortiment následne vyradíme z predaja (to je jeden z dôvodov meniaceho sa sortimentu). A  preto je pochopiteľné, že „firmy“ , ktorých predaj funguje predovšetkým na báze inzertných portálov a internetových e-shopov lákajú predovšetkým na nižšie ceny, nakoľko nemajú náklady spojené s testovaním produktov, ich úpravou, promptným riešením reklamácií a udržiavaním skladových zásob. Naša firma má 85% svojho sortimentu fyzicky na sklade priamo v našich skladoch v Žiline a samozrejmosťou je tiež naše vlastné samostatné autorizované stredisko záručných a pozáručných opráv väčšiny nášho sortimentu.
 
 Firma ALLMETAL v žiadnom prípade nepreberá zodpovednosť za škody a sklamanie zákazníkov spôsobené kúpou alebo montážou produktov napodobenín ani v prípade, že konkrétny „predajca“ uvedie zákazníka do omylu tvrdením, že ide o náš produkt. Neváhajte nás kontaktovať s akoukoľvek otázkou alebo problémom, prípadne verifikáciou našich produktov alebo predajcov. Vzhľadom k tomu, že sme jedna z najväčších firiem s offroad zameraním v SR, máme samozrejme pomerne presný prehľad o slovenskom trhu a teda dokážeme pomerne pružne reagovať na Vaše otázky ohľadom produktov, ktoré sú často prezentované ako naše.
 
Ide predovšetkým o tieto produkty :
 
-       Voľnobežné náboje AVM
-       Voľnobežné náboje FLEX
-       Voľnobežné náboje 4MAD
-       Offroad disky plechové 4MAD
-       Navijaky 4MAD, XTR a Radoffroad
-       Nárazníky 4MAD
-       Strešné nosiče 4MAD a Qualan
-       Celý sortiment špeciálnych produktov PRV
-       Niektoré kompresory 4MAD
-       Zvýšené sanie FLEX
 
Daľším problémom je dovoz značkových produktov z okolitých štátov, toto sa týka predovšetkým produktov SUPERWINCH (navijáky) a IRONMAN (záťažové podvozky), tu je problémom, že na dané produkty sa nevzťahuje tzv. medzinárodná záruka, a preto v SR u žiadneho autorizovaného predajcu nie je možné reklamovať napríklad tlmič IRONMAN zakúpený v PL, nakoľko štrukturálna obchodná politika nadnárodných výrobcov značkových produktov predpokladá, že daný dovozca znáša náklady na reklamácie a následne si ich uplatnuje priamo u výrobcu, nakoľko sa ale niektoré firmy (predovšetkým z PL a CZ) spoliehajú na to, že kupujúci nechce investovať do nemalých nákladov spojených s odoslaním tovaru naspäť do štátu, kde tovar zakúpil, reklamácie neriešia a vo väčšine prípadov reklamáciu neuznajú, aj ked je oprávnená (stojí tiež za zmienku, že vo veľa prípadoch ide o priekupníkov, ktorí nemajú s výrobcom žiadny kontakt a predávajú tovar po záruke z rôznych výpredajov atď).
 
Samozrejme firma ALLMETAL uvíta všetky Vaše postrehy a skúsenosti so spomínanou problematikou, sme totiž mediálne vo veľkej miere schopní zverejnením informácií  zabrániť aby sa oklamali daľší zákazníci. V prípade potreby sprevádzkujeme k danej problematike na niekoľkých našich portáloch verejné fóra, kde bude možné priamo prispievať a deliť sa s ostatnými o svoje pozitívne, či negatívne skúsenosti s daným produktom, alebo predajcom. 

Radovan Vrabec

Radoffroad