Navijak Superwinch Talon 12.5Navijak Superwinch Talon 12.5i

Navijak Superwinch Talon 12.5 SR
Zobraziť veľký obrázok


Navijak Superwinch Talon 12.5 SR

Cena: 1 204.00 €

Opýtaj sa viac o tomto tovare

Navijaky Talon sú najnovšia séria navijakov Superwinch nahradzujúca doterajšiu legendárnu sériu EP. Superwinch sériou Talon udáva nové trendy vo svete navijakov .

1) Navijaky Talon sú najlepšie utesnené navijaky z dostupných navijakov na svetovom trhu. Všetky tesnenia – od motora cez solenoidy až po prevodovku spĺňajú požiadavky normy IP 67!

2) Silný motor s výkonom 6 HP zabezpečí rýchlosť navíjania 18,9 metra za minútu pri odbere iba 75 ampérov. Tvarovanie krytu motora zabezpečuje lepšie chladenie aj pri najvyššej záťaži a predlžuje čas nepretržitej prevádzky.

3) Inovatívna 100 % brzda „Dual-Stop“ je charakterizovaná bezprostredným zabrzdením navijaka v momente vypnutia tlačidla na káblovom ovládaní. Vďaka umiestneniu mimo bubna nie je teplo prenášané na bubon, čo umožňuje bezpečné použitie syntetických lán.

4) Špeciálny bubon je vyrobený z materiálov vysokej pevnosti, čo zabezpečuje odolnosť voči špecifickej záťaži pri použití syntetických lán.

5) Laserovo leptané a aerodynamicky tvarované spojovacie tyče z extrudovaného hliníka redukujú hmotnosť navijaka. Použitie troch tyčí zvyšuje odolnosť a pevnosť celej konštrukcie navijaka.

6) Ergonomicky tvarovaná ovládacia páčka voľnobehu s jednoduchým ovládaním je vyrobená z pochrómovaného hliníka, a ľahko dostupná a ovládateľná aj pri montáži navijaku do nárazníka vozidla.

7) Káblové diaľkové ovládanie je ergonomicky tvarované, má zabudované informačné diódy informujúce o smere navíjania lana a taktiež má zabudované LED osvetlenie napájané z batérie – spoľahlivá pomoc pri práci v noci. Ovládanie taktiež spĺňa požiadavky normy IP 67.

8) Tradičný kábel bol nahradený vinutým káblom o maximálnej dĺžke pri natiahnutí až 4,5 metra. Vďaka tomu teraz nezavadzia a nezaberá miesto. Navyše je ovládanie doplnené popruhom, ktorý umožňuje zviazať stočený kábel pri jeho nepoužívaní. Konektor aj zásuvka sú utesnené, konektor má poistku proti náhodnému vytiahnutiu zo zásuvky navijaka.

9) Solenoid VS4 je najlepším solenoidom ponúkaným vo svete. Solenoid VS4 je umiestnený v modernej, odolnej skrinke. Solenoid spĺňa normu IP 67, a odolá vode, blatu, snehu i dažďu. Patentovaný systém cirkulácie zabraňuje prenikaniu vody zvonku a zároveň umožňuje jej odparovanie a zabráni tak vnútornej kondenzácii vlhkosti.

10) Uchytenie solenoidu systémom „Tri-Bar“ má špeciálne gumové odpruženie, ktoré minimalizuje vibrácie a únavu materiálu.

 

 
Technické dáta Superwinch Talon 12.5 SR:
Napätie                        12 V alebo 24 V
Výkon motora               6 HP (4,84 kW)
Max. ťažná sila            5670 kg (12500 LBS)
Prevodovka                  2-stupňová planétová a 2-stupňová ozubená
Prevodový pomer          148:1
Brzda                          100 % automatická brzda, umiestnená mimo bubna
Voľnobeh                     Voľnobeh typu „nadvihni a otoč“
Rozmery                       624,2 x 157,5 x 278,15 mm
Bubon                          63.5 x 222.2mm
Lano                            Syntetické Dyneema – 9,5 mm x 24,4 m, s hákom s poistkou
Vedenie lana                Hliníkový prievlak
Hmotnosť                     31 kg
Odber prúdu                75 – 530 A (12 V verzia)
 


Ostatná aktualizácia: Štvrtok, 13 december 2018 11:54